Home

ulas-klar_bw

Eesti Kunstimuuseum

Kumu kunstimuuseum

Pressiteade

11.08.2015

Kumu graafikakabinetis avaneb 13. augustil eesti kunsti klassikute Concordia Klari (1938–2004) ja Peeter Ulase (1934–2008) varase loomingu väljapanek „Teekond iseendasse”. 

Valik kunstnikepaari joonistusi ning pehmelaki tehnikas graafikat toob esile sürrealismi võimaluse Eesti kunstis 1960.–1980. aastatel. Peeter Ulase teostele iseloomulik taltsutamatu fantaasia, samuti utoopiline, julge ruumitaju leidis sageli väljenduse joonistustest edasiarendatud töömahukates gravüürides. Tema joonistused kaasinimestest on terased karikatuuri piirimail olevad tähelepanekud. Concordia Klar oli eriliselt süvenev joonistaja, kes liitis oma teostes kultuuriloo, arhitektuuri ning looduse. Tema loomingu tunnuseks kujunes nõtke musitseeriv naisfiguur avaras ja sugestiivses pildiruumis. See on kunstimaailma, reaalsusest ärapöördumise tähis, aga ehk ka alateadlik autoportree, vastandusena abikaasa jõulisele natuurile. Näitusel on ka Klari pehmelakijoonistusi, ühenduslülisid graafika ning natuurist tehtud joonistuste vahel.

Graafikakabineti väljapanek „Teekond iseendasse” jääb avatuks aasta lõpuni, oktoobris toimuvad Kumu graafikatöökojas pehmelaki (vernis mou) kursused, mille käigus tutvutakse selle tehnika võimalustega ja vaadatakse lisaks teoseid muuseumi kogust. Juhendab Maria-Kristiina Ulas.

Näituse visuaalid asuvad Eesti Kunstimuuseumi digikogus.

Kuraator Anne Untera

Näituse kujundaja Inga Heamägi

Konservaator Margit Pajupuu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s