Home

CDH-2013 – „Protsess“

Moskva Kunstnike Keskmaja

22.-31. märts 2013

Kunstnike Liitude Rahvusvaheline Konföderatsioon (MKCX) korraldab 2013. aastal järjekordse rahvusvahelise näituse Kunstnike Keskmajas Moskvas, pealkirjaga „ЦДХ– 2012. Процесс“.

Ilmub mahukas kataloog.
Näituse üleskutse (vaba tõlge) :

Näitust iseloomustab teravalt välja joonistunud rahvusvaheline iseloom, ühised huvid, noorte kunstnike (kuni 35.a) võimalus väljendada oma individuaalseid erinevusi, suhtumist ümbritsevasse ellu, ettekujutust sellest, hinnangute andmine ümbritsevatele sündmustele. Ühesõnaga – näidata seda, mis on oluline noorele kunstnikkonnale, kes siseneb kunsti kindla ja ühiskondlikult aktiivse positsiooniga, saades aru oma vastutusest 21. sajandi kultuuri ja tuleviku suhtes.

Projekti kandev teema on näidata kaasaegset maailma tema mitmetahulisuses, vastuolulisuses ja muutlikkuses nähtuna 21. saj. kunstnike uue põlvkonna silmade läbi. Uue aja emotsionaalsed ja intellektuaalsed voolud ühendatakse taktitundeliselt kultuuripärandiga, mis näitab et inimlikud teemad ei kaota uute suundumuste tekkimisega oma aktuaalsust ka tänapäeval.

EKL osaleb näitusel kutsutud külalisena, Eesti ekspositsioonis on korraldajate soovil kuni 5 kunstniku töödekomplektid (igalt kunstnikult max 4 tööd, Eesti ekspositsiooni kogumaht 20 tööd; korraldajad on määratlenud näituse kunstitehnikad – maal, graafika, skulptuur).

Palume näitusest osa võtta soovijatel esitada eksponeeritavate tööde fotomaterjalid koos andmetega hiljemalt 21. septembriks.

Materjalid palun tuua / saata Kunstnike Liidu aadressile Vabaduse väljak 6, 10146 Tallinn (kontor avatud E-R 9-17, lõuna 12-13) või ekl@eaa.ee

Lisainfo:
Eesti Kunstnike Liit
6273630, sekretär
5540544, Jaan Elken

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s